witaminy dla kota

Witaminy, które zwalczają wysokie ciśnienie krwi

Jeśli cierpisz z powodu wysokiego ciśnienia krwi w tej chwili, dobrą wiadomością jest to, można podjąć pewne witaminy, które pomogą obniżyć ciśnienie krwi w krótkim okresie czasu. Witamin walczymy wysokie ciśnienie krwi dla ciebie? Oni są:

Witamina C

Witamina C chroni tętnice i zmniejsza ryzyko chorób serca i nadciśnienia na kilka sposobów. Po pierwsze, zapobiega tworzeniu się wolnych rodników uszkodzenia ściany tętnicy. Po drugie, umożliwia do naprawy uszkodzenia tętnic, uniemożliwiając gromadzenie się płytki w miejscu zranienia. Pomaga także podnieść poziom cholesterolu HDL (dobrego cholesterolu).

Liczne badania wykazały, że poziomy we krwi witaminy C są znacznie niższy u pacjentów z nadciśnieniem. W związku z tym, że jest to dobry pomysł dla ludzi, którzy mają nadciśnienie wziąć witaminę C. Jest on zalecany do przynajmniej 2500 miligramów witaminy C dziennie, jeśli masz nadciśnienie.

Witamina E

Witamina E jest najbardziej aktywnym przeciwutleniaczem w komórkach tłuszczowych organizmu. To zmniejsza ryzyko chorób serca i nadciśnienia tętniczego, chroniąc twoje tętnice przed skutkami utlenionego cholesterolu LDL. Z badań stwierdzono, że mężczyźni, którzy mieli dzienne spożycie więcej niż 30 jednostek międzynarodowych witaminy E miał 37 procent redukcji chorób serca. Jeśli masz nadciśnienie lub chcesz zapobiec nadciśnienia tętniczego zaleca się wziąć 800 międzynarodowych jednostek naturalnej witaminy E dziennie.

Witamina A

Witamina A jest rozpuszczalna w tłuszczach witaminy, które, podobnie jak witamina E, działa głównie w lipidowym lub tłuszczu, tkanki ciała. Witamina A zapobiega cholesterolu LDL (złego cholesterolu) budowanie dżumy w tętnicach. Witaminy A mogą być toksyczne w bardzo wysokiej dawce. Jeśli masz wysokie ciśnienie krwi, zaleca się wziąć 5000 jednostek międzynarodowych na dobę w celu ochrony przed chorobami układu krążenia.

Ludzie, którzy mają wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu, niskie witaminę A, witaminę E niskie, ryzyko zawału serca będzie do 87 procent.

Artykuł dzięki: